Elektrické lokomotivy a jednotky

Moderátor: vostrej cenzor

Odpovědět
LiborII

Re: Elektrické lokomotivy a jednotky

Příspěvek od LiborII »

Petr Šimral píše: stř 07. dub 2021 1:42:07 A teď si představme, že ty dnešní TSI prakticky řeší jen bezpečnost drážních vozidel při střetech s těžkými kamióny na přejezdech a tomu se dá vyhnout pouze tím, že ty přejezdy mít nebudeme...
Nebo tím, že opustíme v zájmu vlastního fungování dilema cat in microwawe a budeme se držet osvědčeného principu (omezené) důvěry ve význam šraňek (ostatně jak jinak to funguje na silnici, kde hypoteticky tentýž kamion bez problému sešrotuje třínapravový plně obsazený autobus). Jenže to bohužel dnešní společnost neskousne, čímž generuje obrovské pole působnosti omylem technicky vzdělané vrstvě, která technicky pracovat jsa v tomto smyslu vzdělána omylem nechce, a u původcovství takových norem a jejich prosazování hlava nehlava často je.

Aneb vymyťme přejezdy na koridoru se stošedesátkou, chtějme tam vozidla obrněná, ale necpěme to na lokálky, kde se jezdí max 80.

Pls. k Morrisovi, nepište mi, že takové tratě nemají co existovat :)
Slídil

Příspěvek od Slídil »

Líbí se mi stavba Sudoměřice - Votice, kde zmizí všechny přejezdy (snad 9). O to víc "mrzí" ten přejezd, který je kousek před začátkem té stavby, v místě bývalého nádraží Sudoměřice, kde by se imho mimoúrovňové řešení našlo (prostoru je tam dost), ale nějak se asi nehledalo.

Ale jinak mě to baví, úsek Su-Vo byl sice přeprojektován na 200, ale jezdit se tam bude 100, bo absence národního zabezpečovače (traťové části).
Neberte tak vážně, co sem píšu
Punk is not EET
Ondřej M.

Příspěvek od Ondřej M. »

Se tam už počítá s ETCS a "na tu chvíli to nemá cenu", ne?
Morris Zapp

Příspěvek od Morris Zapp »

LiborII píše: stř 07. dub 2021 12:57:34 Pls. k Morrisovi, nepište mi, že takové tratě nemají co existovat :)
No dobře, už ten rozepsaný text mažu... :P
Morris Zapp

Příspěvek od Morris Zapp »

Slídil píše: stř 07. dub 2021 13:05:05 Ale jinak mě to baví, úsek Su-Vo byl sice přeprojektován na 200, ale jezdit se tam bude 100, bo absence národního zabezpečovače (traťové části).
Co na tom divnýho? Národní "zabezpečovač" stejně nic nezabezpečuje.
Pavel

Příspěvek od Pavel »

Tak si čtu zprávy na Seznamu a najednou na mne vyjukne reklama na Škoda Transportation. To si fakt ten Brzezina myslí, že někoho ze čtenářů zpráv zaujme jejich nabídka natolik, že si koupí vlastní tramvaj?
Odpovědět