Elektrické lokomotivy a jednotky

Moderátor: vostrej cenzor

Odpovědět
Drn

Příspěvek od Drn »

https://www.youtube.com/watch?v=feWOPxZJn20

Kolega je moje krevní skupina. Taky mu často "fouká zleva". :lol:
"Hlavně se z toho neposrat!"
Pavel

Příspěvek od Pavel »

Tak mašina je vyrobená, chybí jen nějaké papíry :-)
zdenek.hudec
Administrátor

Re: Elektrické lokomotivy a jednotky

Příspěvek od zdenek.hudec »

Zde je článek o migrantech blokujících železnici z Řecka do Makedonie a v diskuzi kdosi navrhuje, aby vlak prostě jel, prý by se mu nic nestalo.

Ponechme prosím úplně stranou humanitární či politické aspekty a soustřeďme se na technickou stránku problému: Mohl by vlak prostě jet přes desítky lidí (či zvířat, to je jedno)? Vzpomínám si na nějaký film z války, kde lidé ulehli před vlak, aby mu zabránili v jízdě. Náčelník vlaku vydal rozkaz k jízdě, ale strojvedoucí odmítnul jet, protože "by to klouzalo". Jak je (bylo by) to doopravdy?
Vy, blbci, nepřete se spolu, spor uzavřete s noblesou!
A pak ať zapěje vůl volu: "Ach kde ti loňští blbci jsou?" (pfc!)
Jáchym von Nebužel

Příspěvek od Jáchym von Nebužel »

Cive, to je morbidní dotaz. Ono by IMHO záleželo na tom, jakou rychlostí by ten vlak jel.
Myslím že Drn na starém DF popisoval, jak kdesi u Hrobců vjel rychlíkem do rudlu divočáků. Mám dojem, že to odnes snímač LVZ a trubka pískování.
Byli jsme před unií, budeme i po ní.
Když vláda začne lidem zabavovat zbraně, vězte, že je budete zanedlouho potřebovat.
zdenek.hudec
Administrátor

V onom filmu fýra tvrdil, že by se nerozjel, protože by to klouzalo. Teď po mnoha letech jsem si vzpomněl, že mi to tehdy připadalo jako hloupost (nemožnost rozjet se přes mrtvoly), ale když klouže i spadané listí...
Drn

Příspěvek od Drn »

Jáchym von Nebužel píše:Cive, to je morbidní dotaz. Ono by IMHO záleželo na tom, jakou rychlostí by ten vlak jel.
Myslím že Drn na starém DF popisoval, jak kdesi u Hrobců vjel rychlíkem do rudlu divočáků. Mám dojem, že to odnes snímač LVZ a trubka pískování.

Drn vjel do divočáků (max. dvou najednou) několikrát. Pokaždý to odnesl pluh a urvalo to snímač LVZ. Ten u Otradovic se dodnes nenašel. Jednou to strhalo prohlížecí víka na 2 trakčácích.

Celý rudl (asi 30 prasat) sejmul ve 160 v zářezu mezi Hrobci a Bohuš. Němec s EC a bastard tam zůstal na odtah, plus dva vozy za mašinou rozmlácené bedny s elektrovýstrojí a klimou pod rámem. Bastardu to urvalo nejen obě půlky pluhů a oba snímače, ale i přední hlavní jímku, poničilo bednu s bateriema, utrhalo zemnící propojky různě po mašině, pískovací trubky, hadice .....

S 810 jsem u Bělušic na divočákovi málem vykolejil. Toho jsem přepůlil.

A když to vezmu do totální morbidity, tak ten můj usmrcenej pod strojem byl taky dost znát i ve 40 km/h. Rána, rozbitý pozičky na jedný straně, ohnutej pluh, a pak to mžikové zadrhnutí se mašiny na jeho těle, než se dolámalo, co bylo v cestě. A to jsem ho kolama nepřejel. Dost hnusnej pocit. :(

Brzdění do zastávky Hrdly bylo několik hodin po nehodě s divočáky znát. Opravdu to klouzalo, než se to totálně ojezdilo. Listí a vlhko (třeba i ta krev a tkáně) je tvrdej protivník adheze. Listí i samotné. Když se rozjezdí a vylisuje, je to jako olej.

P.S. Závěr pro Zdenka ... čím pomaleji vlak jede, a čím je těžší na osu, tím je větší šance, že se přes protáhne a bude dál pokračovat v jízdě. Samozřejmě do nějaké té minimálky. Ve vysokých rychlostech působí kusy těl těch nebohých zvířat jako kameny, klacky, špalky. Prostě ničí co jim přijde do cesty.
Naposledy upravil(a) Drn dne pon 29. úno 2016 13:58:22, celkem upraveno 3 x.
zdenek.hudec
Administrátor

Takže to klouže. Děkuji, je to jasné...
mikulda

Příspěvek od mikulda »

Není to tak dávno, co stádo ovcí vykolejilo ICE.
Grafoman
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Grafoman »

Holt se na uprdlíky budou muset nasadit mašiny s přídavným kovovým rámem a předradličkou...
Doba je vážná...
Dominik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dominik »

Grafoman píše:Holt se na uprdlíky budou muset nasadit mašiny s přídavným kovovým rámem a předradličkou...

Taky mě to napadlo. Ale ve skutečnosti by stačil stát, který chrání svoje občany. Který například ví, k čemu má armádu.
zdenek.hudec
Administrátor

Armáda slouží k upevňování vnitřní moci; střílet na agresora vyšlo z módy. Dnes je správné útočníka ubytovat, dát mu peníze a jídlo a požádat ho, aby se začlenil ho do okupované společnosti. Tempora mutantur et nos mutantus in iris...
Zelené patro

Příspěvek od Zelené patro »

Vzpomínám si na nějaký film z války, kde lidé ulehli před vlak, aby mu zabránili v jízdě. Náčelník vlaku vydal rozkaz k jízdě, ale strojvedoucí odmítnul jet, protože "by to klouzalo".
Vzpomínám si na podobný (možná stejný) film, dávali to v TV před asi 458 lety, bylo to někde v Andách a "ti lidé" byli nějací místní indiáni (resp. Andyáni :), hlavně Andyánky a Andyánčata ). Velitel vojáků nařídil strojvedoucímu elektrické úzkorozchodné lokomotivy pokračovat, ten odmítl (ale důvod už nevím), velitel mu řekl, že ho zastřelí, a, co byste řekli, vopravdu ho zastřelil. Pak, to si pamatuju doslova, nechal svolat vojáky a zeptal se "Umí někdo z vás řídit elektrickou lokomotivu?". Mezi vojáky ale žádnej šotouš ani fíra nebyl, tak velitel poručil sundat kanóny a ostatní materiál z vagonů a pokračovat pěšky. Ty Andyány myslím taky postříleli.
Ivan

Příspěvek od Ivan »

"dávali to v TV před asi 458 lety"

To to letí!! :-D
Vnucený náhubek inteligentnost mnou dříve kritizovaných příspěvků nezvýší
Dominik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dominik »

Zelené patro píše:Vzpomínám si na nějaký film z války, kde lidé ulehli před vlak, aby mu zabránili v jízdě. Náčelník vlaku vydal rozkaz k jízdě, ale strojvedoucí odmítnul jet, protože "by to klouzalo".
dávali to v TV před asi 458 lety

Tak o tom, že conquista v 16. století opravdu neprobíhala v rukavičkách, se celkem ví. Stačí si vzpomenout třeba na Pizzara a podobně. NAvíc incká říše zanikla nedlouho poté, kdy, jak říkáš, byl vysílán tento příspěvek.
Drn

451

Příspěvek od Drn »

Takto odstavují žabáky spěchálci .... :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=i1MgjYEsdvs
janer

Re: 451

Příspěvek od janer »

Drn píše:Takto odstavují žabáky spěchálci .... :lol:

Ten pohyb ruky dveře-baterky ten spěch dostatečně vysvětluje... ;)
Drn

Re: 451

Příspěvek od Drn »

janer píše:
Drn píše:Takto odstavují žabáky spěchálci .... :lol:

Ten pohyb ruky dveře-baterky ten spěch dostatečně vysvětluje... ;)

Však víš. Tam jde o sekundy. Jeden hmat zpozdíš a skřípne to prdel tlakem 5 bar. :D
janer

Příspěvek od janer »

To, že se dneska na panťákách popisuje kde co jsem už viděl. Ale psát na dvířka VZ kam otočit kličkou je vrchol ! :lol:
Díval jsem se i na další záběry z mašinek-pěkné. Ale stejně pořád čumím, zda mi to stojí...Tedy výměny a návěstidla, samozřejmě. :) Možná by bylo stylovější, kdybych napsal "klacky" :D
Drn

Příspěvek od Drn »

janer píše:To, že se dneska na panťákách popisuje kde co jsem už viděl. Ale psát na dvířka VZ kam otočit kličkou je vrchol ! :lol:
Díval jsem se i na další záběry z mašinek-pěkné. Ale stejně pořád čumím, zda mi to stojí...Tedy výměny a návěstidla, samozřejmě. :) Možná by bylo stylovější, kdybych napsal "klacky" :D

Vzhledem k tomu, že málokdy drží oba zámky, jsou označeny ty, které fungují. Včetně směru zavírání. Je to lepší, než s tím laborovat. Má to i tvá 95/96 ;-) A to jsi ještě neviděl, že stejně je označeno i místo, kde je schovaná lednice.
janer

Příspěvek od janer »

Drn píše: Má to i tvá 95/96 ;-)

Chudinka moje malá, bejvalá...
Odpovědět