Nákladní vozy

Moderátor: vostrej cenzor

Petr Šimral

Re: Nákladní vozy

Příspěvek od Petr Šimral »

Drn píše:
Petr Šimral píše:Pokud bude rozeznávat lehčí vůz, nejde na to v provozu přijít.

Když se jich na vlaku sejde víc a fíra bude "Šimiho sprintér", pak to poznáš raz dva. Kousek za prvním projetým klackem. ;)

Všichni "moji" strojvedoucí jsou školeni, že se nikdy nebrzdí více jak na 50% brzdícího účinku.
A poruchu na jednom voze z dvacetipěti opravdu nepoznáš.

To nejsou třívozové osobáčky jedoucí na hraně brzdících procent se započtením EDB bez možnosti výpadku Drne...
Nemodrý kojot sledující zmenšování podílu modré karavany :-)
Drn

Příspěvek od Drn »

Petr Šimral píše:To nejsou třívozové osobáčky jedoucí na hraně brzdících procent se započtením EDB bez možnosti výpadku Drne...

Máš tam chybu, Petře Šimrale. Nám se EDB u těch "třívozových osobáčků" nezapočítává, bo Bastardama ani Krysama je fakt netaháme. ;) :P

P.S. Psal jsem "když se jich na tom vlaku sejde víc".
"Hlavně se z toho neposrat!"
Petr Šimral

S ohledem na vysokou spolehlivost (psal jsem o ní) není předpoklad, že by se na vlaku sešly "špatné brzdy" všechny...

Zase něco hrotíš, kde problém opravdu není.

Co uděláš po desetiminutovém pobytu osobáčku, kde Ti znalý "cestující" vypne a odcucá brzy na všech vozech?
Předpokládám, že jsi se s něčím takovým nesetkal (a s ohledem na brzdný potenciál lokomotivy to po rozjezdu a zkušebním zabrzdění nemáš šanci poznat) stejně u nás nikdy nenastal problém s nesprávnou funkcí rozvaděčů s automatickou volbou brzdného účinku podle hmotnosti nákladu.

Podstatně náročnější bylo rozlišování Litina versus Cokoliv jiného. A to už dnes u nás taktéž není -- > litina je tak mizivá, že na prstech jedné ruky měsíčně se dají spočítat vlaky, kde je převaha "litinových" brzd. Snad jen "neložené" vlaky do dílen, ale ty jsou tak lehké,že to v pohodě i z rychosti 120 km/h ubrzí samotná lokomotiva i bez EDB (naše lokomotivy brzdit umějí)...
Drn

Příspěvek od Drn »

Při ověření účinku si vypínám EDB, takže bych to poznat mohl. Ale po 10' pobytu to ověření nedělám. Takže bych asi projel první klacek na Stůj nebo zastávku.

No a pak bych po zjištění vypnutých brzd volal PČR.
Petr Šimral

Tak to samozřejmě. Já taky. Nicméně jsem zvědav, jak by něco takového bylo posouzeno...

Mám se spíše občas stane, že nám někdo při pobytu ve stanici vypne rozvadeč (a pokud je ten vůz dostatečně lehký, tak ho odtáhneme po smyku), rozpojené HP už jsme taky měli...
Ahmad Šáh Masúd

Příspěvek od Ahmad Šáh Masúd »

Ku Zličínu se řítí HV + německý patro + 9 dvoudílných nákladních vozů. Chápu dobře katování kostů via DC?
احمد شاه مسعود
Ivanismus - nový diskuzní styl. (vopičuj co můžeš a dokud na to vidíš)
Morris Zapp

Příspěvek od Morris Zapp »

Petr Šimral píše:Mám se spíše občas stane, že nám někdo při pobytu ve stanici vypne rozvadeč (a pokud je ten vůz dostatečně lehký, tak ho odtáhneme po smyku), rozpojené HP už jsme taky měli...
Boj MG proti kojotům..? :o
Petr Šimral

Ahmad Šáh Masúd píše:Ku Zličínu se řítí HV + německý patro + 9 dvoudílných nákladních vozů. Chápu dobře katování kostů via DC?

To záleží na tom, zda to jede jako vlak osobní nebo jako vlak nákladní.

V dobách, kdy jsem já "šetřil" jsem si rozhodně nedovolil vykázat vlak se zařazenými nákladními vozy jako vlak osobní...
Ahmad Šáh Masúd

Příspěvek od Ahmad Šáh Masúd »

Petr Šimral píše:
Ahmad Šáh Masúd píše:Ku Zličínu se řítí HV + německý patro + 9 dvoudílných nákladních vozů. Chápu dobře katování kostů via DC?

To záleží na tom, zda to jede jako vlak osobní nebo jako vlak nákladní.

V dobách, kdy jsem já "šetřil" jsem si rozhodně nedovolil vykázat vlak se zařazenými nákladními vozy jako vlak osobní...

Nákladní (OT: ty nákladní vozy samozřejmě do kopce na Zličín nejedou), vypadá to na výpomoc IDSce.
احمد شاه مسعود
Ivanismus - nový diskuzní styl. (vopičuj co můžeš a dokud na to vidíš)
Drn

Příspěvek od Drn »

Morris Zapp píše:
Petr Šimral píše:Mám se spíše občas stane, že nám někdo při pobytu ve stanici vypne rozvadeč (a pokud je ten vůz dostatečně lehký, tak ho odtáhneme po smyku), rozpojené HP už jsme taky měli...
Boj MG proti kojotům..? :o

Já měl před časem ráno na Severu v Ústí překopány všechny tři vnější silové odpojovače napájení na ešusu, co ho tam večer odstavili aktivně. Že by boj kojotů proti MG? :?
Pavel

Příspěvek od Pavel »

Tohle jsem nedávno viděl na Smíchově:
Innofreight.jpg
Innofreight.jpg (89.3 KiB) Zobrazeno 220 x

Co se tím vozí? Zatím jsem znal tyto kontejnery jen v takovém provedené, že se při vyprazdňování musely překlopit, tohleto mi přijde jako model Wap.
Drn

Příspěvek od Drn »

Jako laik bych tipoval, že se v tom vozí cokoliv, co lze vysypat klapkama. Ale nejspíš ten váš mour. :D
Pavel

Příspěvek od Pavel »

Na to jsem přišel taky. :-)
U nás by to nešlo vysypat.
Ondřej M.

Příspěvek od Ondřej M. »

Pavel píše:Tohle jsem nedávno viděl na Smíchově:
Innofreight.jpg

Co se tím vozí? Zatím jsem znal tyto kontejnery jen v takovém provedené, že se při vyprazdňování musely překlopit, tohleto mi přijde jako model Wap.

Je to nějak podezřele čisté.
mikulda

Příspěvek od mikulda »

Protože je to fungl nové. Viděl jsem to i tuším v Prunéřově. Zajímala by mě výhoda této koncepce oproti klasické wapce.
jaloviec

Příspěvek od jaloviec »

mikulda píše:Protože je to fungl nové. Viděl jsem to i tuším v Prunéřově. Zajímala by mě výhoda této koncepce oproti klasické wapce.

Když to vypadá jako kontejner, tak to nejspíš bude kontejner a tím pádem se dá odvézt z překladiště kamionem k vysypání kdekoliv.
PRNIZB
Drn

Příspěvek od Drn »

mikulda píše:Protože je to fungl nové. Viděl jsem to i tuším v Prunéřově. Zajímala by mě výhoda této koncepce oproti klasické wapce.

Máš pravdu. Já vlastně taky. Tahaj v tom z Berouna vápenec.
Pavel

Příspěvek od Pavel »

Ten se do Prunéřova vozí ve vozech Faccs. Smysl přejít na Innotrans by mělo jen tehdy, pokud by měl větší kapacitu.
mikulda

Příspěvek od mikulda »

Dneska jsem to v Prunéřově viděl s naloženým vápencem.
Drn

Příspěvek od Drn »

Pavel píše:Ten se do Prunéřova vozí ve vozech Faccs. Smysl přejít na Innotrans by mělo jen tehdy, pokud by měl větší kapacitu.

Nebo tehdy, když občas svůj náklad rozptýlí po trati, když se jim vykloktané pomačkané vozy za jízdy otevřou. Mluvil jsem s Němcem, který to míjel s EC. Prý to byl zážitek. A bastard byl jako auto po krupobití.
Odpovědět