Hlášení ve vlaku

Moderátor: vostrej cenzor

zdenek.hudec
Administrátor

Re: Hlášení ve vlaku

Příspěvek od zdenek.hudec »

A co teprve Liberec se svými dvěma budovami! :-)
Vy, blbci, nepřete se spolu, spor uzavřete s noblesou!
A pak ať zapěje vůl volu: "Ach kde ti loňští blbci jsou?" (pfc!)
pavel.juza

Příspěvek od pavel.juza »

A když jsem byl v tom Rakousku, tak tam v tom vlaku, kterým jsem jel, hlásili směr výstupu (vpravo nebo vlevo) před každou zastávkou. A jednou se stalo, že když to ohlásili, tak potom těsně před příjezdem bylo opravné hlášení, ve kterém ohlásili výstup vlevo, zatímco předtím hlásili vpravo. Takže to vypadá, že lze řešit i ojedinělé případy, kdy vlak nepředpokládaně přijede na jinou kolej, než se původně čekalo.
„Tady je nějaký smrad, a dokud tady ten smrad bude, tak neodejdu,“ řekl tchoř.
jaloviec

Příspěvek od jaloviec »

pavel.juza píše:A když jsem byl v tom Rakousku, tak tam v tom vlaku, kterým jsem jel, hlásili směr výstupu (vpravo nebo vlevo) před každou zastávkou. A jednou se stalo, že když to ohlásili, tak potom těsně před příjezdem bylo opravné hlášení, ve kterém ohlásili výstup vlevo, zatímco předtím hlásili vpravo. Takže to vypadá, že lze řešit i ojedinělé případy, kdy vlak nepředpokládaně přijede na jinou kolej, než se původně čekalo.

To je běžné i u nás, když se třeba jezdí po opačné koleji.
Hele, a není to ten zvukový odpad atd, proti kterému se tady bojuje? ;) :)
PRNIZB
pavel.juza

Příspěvek od pavel.juza »

jaloviec píše:

Já jsem NEPSAL o trati Praha - Beroun.
„Tady je nějaký smrad, a dokud tady ten smrad bude, tak neodejdu,“ řekl tchoř.
mikulda

Příspěvek od mikulda »

jaloviec píše:To je běžné i u nás, když se třeba jezdí po opačné koleji.

Kde u nás? To se na tu raritu přijedu podívat.
jaloviec

Příspěvek od jaloviec »

mikulda píše:
jaloviec píše:To je běžné i u nás, když se třeba jezdí po opačné koleji.

Kde u nás? To se na tu raritu přijedu podívat.

Normálně třeba na S2 v MS kraji při mimořádné jízdě na opačné koleji. Vzhledem k výlukám to slyším docela často.
U vás se to nehlásí?

Nebo se tady jedná o požadavku pravidelně hlásit neustále výstup, nástup podle umístění stanice na všech tratích? :o
PRNIZB
Slídil

Příspěvek od Slídil »

jaloviec píše:
pavel.juza píše:A když jsem byl v tom Rakousku, tak tam v tom vlaku, kterým jsem jel, hlásili směr výstupu (vpravo nebo vlevo) před každou zastávkou. A jednou se stalo, že když to ohlásili, tak potom těsně před příjezdem bylo opravné hlášení, ve kterém ohlásili výstup vlevo, zatímco předtím hlásili vpravo. Takže to vypadá, že lze řešit i ojedinělé případy, kdy vlak nepředpokládaně přijede na jinou kolej, než se původně čekalo.

To je běžné i u nás, když se třeba jezdí po opačné koleji.

Z rovna toto jsem neoznačoval jako akustický spam. Jen jsem se podivoval, že když to při jízdě po nesprávné koleji hlásí cosi ve smyslu "vystupujte vlevo ve směru jízdy" (boční nástupiště), že by to mělo hlásit i "vystupujte vpravo ve směru jízdy" v případě nástupiště ostrovního (Černošice Suchokočky).
Neberte tak vážně, co sem píšu
Punk is not EET
mikulda

Příspěvek od mikulda »

jaloviec píše:Normálně třeba na S2 v MS kraji při mimořádné jízdě na opačné koleji. Vzhledem k výlukám to slyším docela často.
U vás se to nehlásí?

Nebo se tady jedná o požadavku pravidelně hlásit neustále výstup, nástup podle umístění stanice na všech tratích? :o

Hlásí se, když je výstup vlevo, ale natvrdo, takže jenom ve stanicích, kde nejsou ostrovní perony.

Při výlukách nevím, protože na té trati, kde občas jedu, se při výluce nahrazují osobáky NAD, aby se to vůbec vyjezdilo. V rychlících rozhlas není a v EC se strana nehlásí.
jaloviec

Příspěvek od jaloviec »

Slídil píše:Hele, a není to ten zvukový odpad atd, proti kterému se tady bojuje? ;) :)

Z rovna toto jsem neoznačoval jako akustický spam. Jen jsem se podivoval, že když to při jízdě po nesprávné koleji hlásí cosi ve smyslu "vystupujte vlevo ve směru jízdy" (boční nástupiště), že by to mělo hlásit i "vystupujte vpravo ve směru jízdy" v případě nástupiště ostrovního (Černošice Suchokočky).[/quote]
Na to přece není nic k podivení.
Ovšem při pravidelném zastavování vlaků už bych to za spam pokládal. Třeba ale chcete, aby se k těm znělkám atd ještě mluvilo příští stanice Praha hl.n, páté nástupiště výstup vlevo, přestup na metro , použijte podchod ... a to samé anglicky. :)
PRNIZB
Odpovědět