Cyklisti a buzioblečkáři

Moderátor: vostrej cenzor

Odpovědět
Morris Zapp

Re: Cyklisti a buzioblečkáři

Příspěvek od Morris Zapp »

Slídil píše: stř 21. črc 2021 20:39:41 jsem na hotelovém pokoji), přičemž žádnou appku k tomu instalovat potřeba nebylo.
Taky jsem na hotelovém pokoji - a to rezervovaném přes appku! ;)
Slídil

Příspěvek od Slídil »

Morris Zapp píše: stř 21. črc 2021 20:51:02
Slídil píše: stř 21. črc 2021 20:39:41 jsem na hotelovém pokoji), přičemž žádnou appku k tomu instalovat potřeba nebylo.
Taky jsem na hotelovém pokoji - a to rezervovaném přes appku! ;)
Sorry, ale jsem toho názoru, že přednostem zdejší slečny recepční se prostě žádná appka nevyrovná.
Neberte tak vážně, co sem píšu
Punk is not EET
pavel.juza

Příspěvek od pavel.juza »

Slídil píše: stř 21. črc 2021 21:00:27
Sorry, ale jsem toho názoru, že přednostem zdejší slečny recepční se prostě žádná appka nevyrovná.
Domnívám se, že ani appka pro nákup jízdenky nijak nebrání oslovit pod jakoukoli záminkou kolemjdoucí průvodčí nebo i průvodčí v pokladně.
Morris Zapp

Drn píše: stř 21. črc 2021 20:20:51 Zpátečníku :-D, růžovoučký kolečko jsme prohnali z Podzámčí do Holešovic už před dvěma lety. Ale připrav se na to, že ta appka je docela otravná.
Tohle kolečko růžovoučký není, tak uvidíme.
Slídil píše: stř 21. črc 2021 20:39:41 Co to je za ňůspík ? To už se jako neříká pronájem, ale sdílení ?
Cítím jazykový úzus, že pronájem je explicitní vyjádření ekonomického vztahu. Pak tu máme půjčování: to v případě pumpičkošlapohybů provozuje třeba Modrý dopravce - centralizované půjčovny (1 ve městě), půjčuje na celý den. Kdežto slovo sdílení se používá na něco, co má hustou síť dejme tomu mikropůjčoven a půjčuje na minuty, nikoliv na dny. Například za chvíli mám v úmyslu jet na takovém kole na pracoviště: před hotelem si kolo půjčím, 5 minut pošlapu, před pracovištěm výpůjčku ukončím. To klasické půjčovny neznají, proto se to slovo "sdílení" na tenhle způsob uchytilo.
Slídil píše: stř 21. črc 2021 21:00:27Sorry, ale jsem toho názoru, že přednostem zdejší slečny recepční se prostě žádná appka nevyrovná.
Jak se prosímtě bukuje hotel, aby se při tom využily přednosti slečen recepčních? Obcházíš osobně hotely, ve kterých se hodláš za týden ubytovat? Já teda přednosti slečen recepčních užívám až při check-inu, což platí jak v dobách appkových, tak i v dobách předappkových, kdy se bukovalo po telefonu. Takže ohledně předností nevidím žádnou ztrátu; naopak, ta appka ti ukáže dostupné pokoje přímo na mapě, můžeš si vybírat z nabídky dle gusta a peněženky, vidíš ji celou na jednou. To v obtelefonovávacích dobách teda nebylo. A že ta appka pak za tebe zařídí i všechno ostatní, tzn. zarezervuje, zaplatí a vloží adresu hotelu do navigace, to už je jenom příjemný bonus.
Morris Zapp

Xext, tak plán ztroskotal: kapacita sdílené služby vyčerpána :mrgreen:
Slídil

Příspěvek od Slídil »

Morris Zapp píše: čtv 22. črc 2021 7:48:52 před hotelem si kolo půjčím, 5 minut pošlapu, před pracovištěm výpůjčku ukončím. To klasické půjčovny neznají, proto se to slovo "sdílení" na tenhle způsob uchytilo.
Chili, šlapka je taková sdílená ženská :-)
Morris Zapp píše: čtv 22. črc 2021 7:48:52 Jak se prosímtě bukuje hotel, aby se při tom využily přednosti slečen recepčních?
Např. tak, že namísto, abych při check-outu odložil klíče na recepční stůl a odkráčel na snídani, vyžádám si pozornost a zarezervuju si nocleh na příště.
Morris Zapp píše: čtv 22. črc 2021 7:48:52Já teda přednosti slečen recepčních užívám až při check-inu, což platí jak v dobách appkových, tak i v dobách předappkových, kdy se bukovalo po telefonu. Takže ohledně předností nevidím žádnou ztrátu
Ztráta teoprve přijde, neboj. Appkou si vodevřeš přímo pokoj, informace si přečteš na displeji a odklikneš jejich přečtení, zatímco bývalé recepční nebudou mít co žrát (pzpc).

Jinak, musím říci, že čím dál více ubytovatelů projevuje vděk za přímý kontakt, že s těma "příživníkama" alá Buking chtěj spolupracovat co nejméně.
Punk is not EET
Ondřej M.

Příspěvek od Ondřej M. »

Slídil píše: čtv 22. črc 2021 9:18:10 Jinak, musím říci, že čím dál více ubytovatelů projevuje vděk za přímý kontakt, že s těma "příživníkama" alá Buking chtěj spolupracovat co nejméně.
Já většinou dělám, že si ubytování najdu na Bukingu, Hotelu nebo nějaké podobné aplikaci. Pak se podívám, zda dotyčný ubytovatel nemá svůj vlastní rezervační systém, kterýžto případně použiji, často za nižší cenu, než je na tom Bookingu. Pokud svůj rezervační systém nemají či ubytovací kapacita se zdá být vyčerpána, uchopím telefonní přístroj a zatelefonuji na recepci. Často se volné místo objeví (zřejmě na ty weby nedávají celou svou kapacitu), nezřídka i za nižší cenu, případně dosáhnu na nabídku ubytování na netu nezveřejněnou.
zdenek.hudec
Administrátor

Příspěvek od zdenek.hudec »

To je moudré, akorát při hledání ubytování v Namibii nebo Peru (pardon) to přináší určité problémy...
Vy, blbci, nepřete se spolu, spor uzavřete s noblesou!
A pak ať zapěje vůl volu: "Ach kde ti loňští blbci jsou?" (pfc!)
Ivan

Příspěvek od Ivan »

S čímž se samozřejmě většina společnosti potýká dnes a denně :lol: .
Nemám důvod nenazývat věci (květiny, lidi, města, moře, kuřata, stavení...) jejich pravými jmény.
Slídil

Příspěvek od Slídil »

Dočetl jsem se zajímaou věc, že jedním z argumentů (kdysi) pro nasazení automatických telefonních ústředen, ve srovnání s přepojováním spojovatelkou (v počátcích telefonizace) bylo, že na ústřednu se dovolal někdo, kdo chtěl například zámečníka XY, ale místo toho byl přepojen k zámečníkovi KL, který telefonistky podplatil.

Na Bukingu a podobných sice není směrování zákazníků na konkrétní dodavatele manuální, nicméně směrovací algoritmus má v sobě nepochybně spoustu podmínek, které lze např. na eliminaci nějakého ubytovatele krásně využít. Takže, někomu, kdo by se rozhodl pro stoprocentní spolupráci s takovýmto portálem, můžou zbýt pouze oči pro pláč, pokud se znelíbí.

Mezi náma, celé digitálno je tímto způsobem snadno zneužitelné.
Punk is not EET
Ivan

Příspěvek od Ivan »

Slídil píše: čtv 22. črc 2021 12:11:20 kdo chtěl například zámečníka XY, ale místo toho byl přepojen k zámečníkovi KL, který telefonistky podplatil.
A to si ten volající nevšiml, že se dovolal někam jinam??
Jestli to nebude jen další urban legend.
Nemám důvod nenazývat věci (květiny, lidi, města, moře, kuřata, stavení...) jejich pravými jmény.
Ondřej M.

Příspěvek od Ondřej M. »

Taky si myslím. Mohlo by to fungovat jen v případě "potřebuju zámečníka, můžete mě spojit?", a stejně by to bylo dost neefektivní. Pravděpodobnost, že dotyčný volající natrefí zrovna tu podplacenou spojovatelku, je nulanulaprt, čili to znamenalo podplatit VŠECHNY spojovatelky na ústředně.
Skutečným důvodem k automatizaci nebylo nic jiného, než zdlouhavá výstavba spojení a vysoké mzdové náklady.

Tím ovšem nijak nerozporuji Slídilův postřeh, že (IMO všechny) vyhledávací algoritmy fungují na principu "zaplať, a budeš nahoře".
Ivan

Příspěvek od Ivan »

Ondřej M. píše: čtv 22. črc 2021 13:44:42 Tím ovšem nijak nerozporuji Slídilův postřeh, že (IMO všechny) vyhledávací algoritmy fungují na principu "zaplať, a budeš nahoře".
To já taky ne, však k tomu jsem se taky vůbec nevyjadřoval :).
babilon

Příspěvek od babilon »

Slídil píše: čtv 22. črc 2021 9:18:10 Ztráta teoprve přijde, neboj. Appkou si vodevřeš přímo pokoj, informace si přečteš na displeji a odklikneš jejich přečtení, zatímco bývalé recepční nebudou mít co žrát (pzpc).
Na Islandu docela běžné. Jenom místo appky přišel mailem kód ke dveřím.
Morris Zapp

Loukostová odnož Ibisu - Ibis Budget má taky roborecepci. Osobně vyzkoušeno v Narbonne a v Milhausovi (šotoinfo: je v docházkové vzdálenosti od tamějšího vyhlášeného musea). Výhodou je, že neřeší čas příjezdu: přestalo tě uprostřed noci bavit řídit? Naše roborecepce tě ráda ubytuje!
Morris Zapp

Ondřej M. píše: čtv 22. črc 2021 10:19:46 Já většinou dělám, že si ubytování najdu na Bukingu, Hotelu nebo nějaké podobné aplikaci. Pak se podívám, zda dotyčný ubytovatel nemá svůj vlastní rezervační systém, kterýžto případně použiji, často za nižší cenu, než je na tom Bookingu.
Považuji za neetické nejdřív ten vyhledavač využít a pak mu nezaplatit.
Morris Zapp

Slídil píše: čtv 22. črc 2021 12:11:20 Takže, někomu, kdo by se rozhodl pro stoprocentní spolupráci s takovýmto portálem, můžou zbýt pouze oči pro pláč, pokud se znelíbí.
Nerozumím - to přece platí univerzálně, že když se rozhodnu omezit se na jediného zprostředkovatele mých služeb, tak že jsem se tím stal na něm závislým. To nemá s internetem, potažmo appkama, nic společného, nicht Wahr..?
Názorově konformní

Příspěvek od Názorově konformní »

Morris Zapp píše: čtv 22. črc 2021 17:43:17
Ondřej M. píše: čtv 22. črc 2021 10:19:46 Já většinou dělám, že si ubytování najdu na Bukingu, Hotelu nebo nějaké podobné aplikaci. Pak se podívám, zda dotyčný ubytovatel nemá svůj vlastní rezervační systém, kterýžto případně použiji, často za nižší cenu, než je na tom Bookingu.
Považuji za neetické nejdřív ten vyhledavač využít a pak mu nezaplatit.
Tak ti poskytovatelé ubytování, tuším, slíbili bookingu, že nebudou nabízet nižší ceny bez jeho využití než s jeho využitím. Takže riskují udání a vyhození z bookingu. Zákazník se může chovat přirozeně, ale nemělo by mu to vyjít, pokud by poskytovatel dodržoval dohodu. Na druhou stranu, bonz tohoto druhu mi přijde ještě mnohem méně etický.
Není nad to si zasouhlasit s kulturními lidmi na úrovni.
Slídil

Příspěvek od Slídil »

Morris Zapp píše: čtv 22. črc 2021 17:43:17 Považuji za neetické nejdřív ten vyhledavač využít a pak mu nezaplatit.
Považuju za neetické i praktiky těch vyhledávačů: Hledám web stránky konkrétního hotelu, v dobré víře kliknu na nalezený odkaz. Jenže, nekliknul jsem na www.jméno_hotelu.cz, ale na www.jméno_hotelu.hotel.cz (například), kde je na titulní stránce fotka toho hotelu a i jinak se to tváří jako oficiální web, ale protože už jsem párkrát naletěl, tak už si dávám pozor. Sorry, ale to je taky sviňárna, protože hoteliérovo know-how je péče o hosty, a ne internetové kejkle (předbíhání v pořadí ve vyhledávači).

To je prostě něco jako fišing, vnucujou podvodnou stránku, akorát že neokrádaj důvěřivce u kompu, ale hoteliéra.
Punk is not EET
Morris Zapp

Jenomže to jsou praktiky vyhledávače internetových stránek (třeba hůhl), nikoliv praktiky vyhledávače hotelů (třeba bukink).
Odpovědět