Jízdní řády - grafikony

Zde si můžeme povídat o všem, co se týká železnice bez konkrétní lokalizace.

Moderátor: vostrej cenzor

Odpovědět
Slídil

Re: Jízdní řády - grafikony

Příspěvek od Slídil »

Ono by to chtělo ubrat na, ehm, kreativitě. Má to, ale, jeden předpoklad: Že ten GVD nebude cár papíru.
Neberte tak vážně, co sem píšu
Punk is not EET
Jana

Příspěvek od Jana »

honění cestujících z peronu na peron
Zhusta aplikováno ve Vršovicích. Děkovné dopisy od lidí s kočárky a koly. :-Q
Pavel

Příspěvek od Pavel »

Japas píše: pon 14. čer 2021 15:24:47 ... pokud se změní jen protilehlé koleje u téhož nástupiště, je to myslím docela účelné.
Pokud se to stane v Norimberku, dostaví se na nástupiště několik informátorů, kteří s omluvou dohlédnou na to, aby substrát nastoupil, kam má.
Pavel

Příspěvek od Pavel »

Slídil píše: pon 14. čer 2021 14:43:19 Ovšem, S9 je naprosto neprůstřelná, protože když skončili s rejpáním Wilsoňáku, začali rejpat Nusle, a až skončej s Nuslema, počítám, že zas začnou s Wilsoňákem. Chili, výmluva je furt.
Na vlacích směr trať 231 se toto děje od nepaměti, dávno před tím než se začalo budovat Nové spojení. Taková pěkná tradice. Akorát, že tchyně kvůli tomu přestala jezdit vlakem, protože se svou anginou pektoris z haly na poslední nástupiště nedoběhne ve vymezeném čase.
Ivan

Příspěvek od Ivan »

Japas píše: pon 14. čer 2021 15:24:47 Jsou systémy, kde výpravčí může vypsat kolej a nástupiště třeba hodinu dopředu a když pak postaví vjezd jinam, samo se "to" přecvaká.
Nevím, zda to takto funguje v Otrokovicích, nicméně jednou jsem tam zažil docela "veselou příhodu z natáčení", když EC na Břeclav bylo min. deset minut před odjezdem vypsáno na ostrovní nástupiště (tedy u "řádné" hlavní koleje) a ke změně došlo na poslední chvíli. Důvodem byla flákající se ˇBaťovka", která nakonec stačila dorazit těsně před příjezdem EC, tak plácačka chtěl zřejmě urychlit přestup těch pár kousků od Zlína hrana-hrana. Jen tak trochu zapomněl upozornit s dostatečným předstihem cestující, kteří už byli v poklidu nasáčkovaní tam, kam bylo avizováno původně, takže výsledkem bylo jen to, že se čekalo zhruba stejně dlouho na mnohem více kaštanů pádících s kufry podchodem na druhou stranu.
Nemám důvod nenazývat věci (květiny, lidi, města, moře, kuřata, stavení...) jejich pravými jmény.
mikulda

Příspěvek od mikulda »

Jana píše: pon 14. čer 2021 16:33:23 honění cestujících z peronu na peron
Zhusta aplikováno ve Vršovicích. Děkovné dopisy od lidí s kočárky a koly. :-Q
Jo, odtamtud bych nechtěl jezdit na Benešov. Peron závislý na tom, do kterého tunelu se ten osobák na hlaváku trefil.
Pavel píše: pon 14. čer 2021 17:25:26 Akorát, že tchyně kvůli tomu přestala jezdit vlakem, protože se svou anginou pektoris z haly na poslední nástupiště nedoběhne ve vymezeném čase.
Teď už je to vylepšené tabulemi v podchodu, takže se dá dojít někam k 5. nástupišti a na zobrazení čekat tam.
Pavel píše: pon 14. čer 2021 17:22:14
Japas píše: pon 14. čer 2021 15:24:47 ... pokud se změní jen protilehlé koleje u téhož nástupiště, je to myslím docela účelné.
Pokud se to stane v Norimberku, dostaví se na nástupiště několik informátorů, kteří s omluvou dohlédnou na to, aby substrát nastoupil, kam má.
A když se to stane v Drážďanech na Neustadtu, tak se nedostaví nikdo a spoléhá se na to, že si všichni všimnou malého řádku s textem “Heute von Gleis 9”.
Pavel

Příspěvek od Pavel »

Protože mne čeká nějaká konference v Essenu, napadlo mne vydat se tam vlakem. Není to dobrý nápad nabízené trasy přes Linec, Řezno či Mnichov nabízejí jízdní dobu okolo 19 hodin.
Co mne také zaujalo byla poznámka: "Jízdenku nelze prodat, zkuste snížit počet cestujících." Podotýkám, že jsem objednával jízdenku pro jednoho cestujícího :-)
pavel.juza

Příspěvek od pavel.juza »

Pavel píše: stř 01. zář 2021 16:14:28
Co mne také zaujalo byla poznámka: "Jízdenku nelze prodat, zkuste snížit počet cestujících." Podotýkám, že jsem objednával jízdenku pro jednoho cestujícího :-)
A zkusil jsi pak dětskou? :-)
Názorově konformní

Příspěvek od Názorově konformní »

Pavel píše: stř 01. zář 2021 16:14:28 Protože mne čeká nějaká konference v Essenu, napadlo mne vydat se tam vlakem. Není to dobrý nápad nabízené trasy přes Linec, Řezno či Mnichov nabízejí jízdní dobu okolo 19 hodin.
Před dvěma týdny jsem nejel sice do Jídla, ale do Remscheidu, takže prakticky tam, rozjíždět do jedné firmy výrobu nových artiklů. Z centra Prahy to trvalo zhruba 8 hodin s přestávkami. Nejvyšší rychlost 204 km/h.

Takže potvrzuji - není to dobrý nápad.
Není nad to si zasouhlasit s kulturními lidmi na úrovni.
Ondřej M.

Příspěvek od Ondřej M. »

Pavel píše: stř 01. zář 2021 16:14:28 Protože mne čeká nějaká konference v Essenu, napadlo mne vydat se tam vlakem. Není to dobrý nápad nabízené trasy přes Linec, Řezno či Mnichov nabízejí jízdní dobu okolo 19 hodin.
Na kdy to máte, nemotá se vám do toho ta stávka?
tomík

Příspěvek od tomík »

Hm, přes Berlín to vychází na jeden přestup do devíti hodin, ba s ICE.
Na dva přestupy přes Cheb 8,5 hodiny.
Pavel

Příspěvek od Pavel »

Ondřej M. píše: stř 01. zář 2021 17:53:10
Na kdy to máte, nemotá se vám do toho ta stávka?
To ne, je to na říjen.
V H

Příspěvek od V H »

Platnost od 1. září 2021 Na základě požadavků dopravců provedeny změny na tratích 015, 021 a 024.
Odpovědět