Zpravodajství z konverzace s Obálkou

Zde si můžeme povídat o všem, co se týká železnice bez konkrétní lokalizace.

Moderátor: vostrej cenzor

Odpovědět
pavel.juza

Re: Zpravodajství z konverzace s Obálkou

Příspěvek od pavel.juza »

Dne 22. 10. mi přišla odpověď na tu moji stížnost z 15. 10. Omlouvám se, že ji přikládám až teď, nějak jsem se k tomu dřív nedostal.

České dráhy, a.s., Generální ředitelství
Odbor cenotvorby a produktové komunikace

Vážený pane,

je nám líto komplikací, které nastaly při zakupování jízdenky v době platnosti výlukového jízdního řádu na trati 130. Šetřením bylo zjištěno, že výlukový jízdní řád byl v našich informačních systémech zapracován, ale jelikož výluka v pondělí, 21. 10. 2019 skončila, nedokážeme již zjistit, jak se choval v průběhu nákupu e-shop Českých drah.

Pokud se cítíte být finančně poškozen, doložte nám, prosím, jízdenku, u které bylo nekorektně účtováno jízdné. Posoudíme skutečnost a případně vám vyplatíme rozdíl.

Děkujeme za pochopení a přejeme příjemné cestování vlaky Českých drah.

S pozdravem

..................
Pavel

Příspěvek od Pavel »

Slídil

Takže to nakonec odnesl vlakvedoucí a k těm, co mají mrdník na 171 v popisu práce, se Tvé podání ani nedoneslo. To si teda pomohl :-(
A měl bys ocenit, jak operativně eliminuje Národní dopravce zpoždění, jenže Ty umíš jen remcat :-)
Ivan

Příspěvek od Ivan »

Pavel píše:a k těm, co mají mrdník na 171 v popisu práce, se Tvé podání ani nedoneslo. To si teda pomohl :-(

Tak se příště bude snažit tlačit změnu i ten vlakovedoucí.
Nemám důvod nenazývat věci (květiny, lidi, města, moře, kuřata, stavení...) jejich pravými jmény.
Slídil

Příspěvek od Slídil »

Pavel píše:Takže to nakonec odnesl vlakvedoucí a k těm, co mají mrdník na 171 v popisu práce, se Tvé podání ani nedoneslo. To si teda pomohl :-(

Mě zajímal substrát, co se mačkal na kousíčku dvojky. Voni si to ti vlakvedoucí řeknou a příště si daj pozor, pokud to je jejich zodpovědnost. A jestli ne a zdá se jim to nefér, tak ať jdou na Matějskou prodávat cukrovou vatu.

A jestli budou po mě příště chtít doplatek, tak ho zaplatím a pak budu žádat o jeho vrácení.
Neberte tak vážně, co sem píšu
Punk is not EET
Drn

Příspěvek od Drn »

Ivan píše:
Pavel píše:a k těm, co mají mrdník na 171 v popisu práce, se Tvé podání ani nedoneslo. To si teda pomohl :-(

Tak se příště bude snažit tlačit změnu i ten vlakovedoucí.

:lol: :lol: :lol: :lol:

Fakt jsi tak naivní?

Vlakoš maximálně přepne na vyšší stupeň asertivity a v duchu si možná řekne ..... "Kikot." Jinak by tam na tý trati nepřežil ani čtvrtletí.
"Hlavně se z toho neposrat!"
Milan_Z

...že se na to nevyseru

Příspěvek od Milan_Z »

Vážený pane ,

odbor dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Ústeckého kraje (dále jen odbor DS) obdržel Vaší stížnost na nedodržování jízdního řádu autobusu spoje č 204 linky 687 společnosti ČSAD Slaný. Odbor DS požádal o prošetření Vaší stížnosti vedení dopravce. Bohužel se nám nepodařilo ke stížnosti dostat vyjádření dopravce, neboť tento dopravce ukončil svou smluvní činnost pro Ústecký kraj ke dni 31. 12. 2019. Od 1. 1. 2020 zajišťuje výše uvedenou linku Dopravní společnost Ústeckého kraje p.o. Vzhledem k tomu, že dopravce ČSAD Slaný nereagoval na Vaši stížnost, nebude mu uvedený spoj ze dne 25. 12. 2019 proplacen a uložena smluvní pokuta za nedodržování jízdního řádu.

Bohužel, nemůžeme Vám podat příznivější zprávu a za způsobené potíže se omlouváme.

Přejeme hezký den

ÚSTECKÝ KRAJ
jaloviec

Re: ...že se na to nevyseru

Příspěvek od jaloviec »

Milan_Z píše:stížnost na nedodržování jízdního řádu autobusu spoje č 204 linky 687

Tak na takovou stížnost bych se fakt vytento. Jestli přijel jen později. Snad pokud by nejel vůbec.
PRNIZB
Milan_Z

Příspěvek od Milan_Z »

jaloviec píše:
Milan_Z píše:stížnost na nedodržování jízdního řádu autobusu spoje č 204 linky 687

Tak na takovou stížnost bych se fakt vytento. Jestli přijel jen později. Snad pokud by nejel vůbec.

Nejel vůbec. Za mne 2x. Problém je, že prachy za 6 celodenních krajských jízdenek vylétly oknem.
pavel.juza

Milan_Z píše:
Nejel vůbec. Za mne 2x. Problém je, že prachy za 6 celodenních krajských jízdenek vylétly oknem.

A to jste v té stížnosti také uvedl?
Milan_Z

Příspěvek od Milan_Z »

pavel.juza píše:
Milan_Z píše:

A to jste v té stížnosti také uvedl?

Zakoupili jsme si ve vlaku tři celodenní jízdenky DÚK. Vlakem jsme se včas dostali do Loun, kde jsme měli přestoupit na autobus společnosti ČSAD Slaný linky 552687 204 s odjezdem z Loun v 8.58. Bohužel žádný autobus nepřijel. Vzhledem k tomu, že další spojení už pro nás bylo pozdě, byli jsme nuceni vrátit se domů.
Tím jsme měli zkaženou vánoční návštěvu i zkažený den a utratili zbytečně celkem velkou částku.
Toto se bohužel nestalo poprvé. Stejná situace byla i 12. října. To nám dopravce na kontaktu na jízdním řádu oznámil, že řidič zaspal.
Tentokrát telefon už ani nikdo nezvedal.
Působí to na nás dojmem, že dopravce si dělá co chce a jezdí jen když se mu to hodí.
Za vyřešení stížnosti předem děkuji.

Odpověď můžete zaslat na mail

Jízdenky přikládám
pavel.juza

Milan_Z píše:

Jízdenky přikládám

Aha.
No, když už tomu dopravci neproplatěj tu cestu a ještě mu udělej pokutu, tak by bylo hezké, kdyby vám aspoň vrátili část zaplaceného jízdného, ale obávám se, že napsané to nikde není.
Slídil

Příspěvek od Slídil »

Ten ústeckej kraj je, co se týká busů, nějakej prokletej.
Neberte tak vážně, co sem píšu
Punk is not EET
Milan_Z

Příspěvek od Milan_Z »

pavel.juza píše:
Milan_Z píše:

Jízdenky přikládám

Aha.
No, když už tomu dopravci neproplatěj tu cestu a ještě mu udělej pokutu, tak by bylo hezké, kdyby vám aspoň vrátili část zaplaceného jízdného, ale obávám se, že napsané to nikde není.

Jsem si říkal, že by třeba vocher k dobití čipofky... :)
Pavel

Příspěvek od Pavel »

Slídil píše:Ten ústeckej kraj je, co se týká busů, nějakej prokletej.

Zvolil si komunisty, tak ať si to užívaj :-)
jaloviec

Příspěvek od jaloviec »

Milan_Z píše:
jaloviec píše:

Tak to nasere, to jo. Pro takové případy mám vždy záložní plán.
Nebo totálně nouzové řešení, ale nikdy ne návrat domů. Ale je fakt, že většinou jezdím na kole a vlakem, takže busy nepoužívám a plány B se tak líp uskutečňují.
PRNIZB
pavel.juza

Pavel píše:
Slídil píše:Ten ústeckej kraj je, co se týká busů, nějakej prokletej.

Zvolil si komunisty, tak ať si to užívaj :-)

Nezaměňuješ náhodou příčiny a následky?
Pokud vím, první a dosud největší "autobusová krize" v Ústeckém kraji byla v roce 2006, a tehdy, pokud vím, byla u krajské vlády od začátku zřízení krajů "smluvně-opoziční" koalice ODS-ČSSD.
Milan_Z

Příspěvek od Milan_Z »

jaloviec píše:
Milan_Z píše:
jaloviec píše:Tak na takovou stížnost bych se fakt vytento. Jestli přijel jen později. Snad pokud by nejel vůbec.

Tak to nasere, to jo. Pro takové případy mám vždy záložní plán.
Nebo totálně nouzové řešení, ale nikdy ne návrat domů. Ale je fakt, že většinou jezdím na kole a vlakem, takže busy nepoužívám a plány B se tak líp uskutečňují.

Tak já se v jednom případu také nevrátil ale bylo to GH, protože to bylo opravdu jen na otočku a musel jsem tam znovu autem.
pavel.juza

Dne 9. 4. 2020 jsem poslal Obálce následující podání:

Dobrý den,
na hlavní stránce ČD na adrese http://www.cd.cz se pravidelně objevuje nabídka "Nejlevnější jízdenky", kde jsou nabídky levných jízdenek do zahraničních evropských měst; pravděpodobně jde o nabídku "Včasná jízdenka Evropa".
(Ukázka v příloze číslo 1)
Avšak když se na tuto nabídku klikne, objeví se formulář pro nákup jízdenek, avšak u dotyčné zahraniční stanice je červené upozornění "chybně zadaná nebo neexistující stanice". Což je pochopitelné, když žádné spoje do zahraničí nejedou.
(Příloha č. 2)
(Obě přílohy jsou pořízeny již 26. března, ale naprosto stejně vypadá hlavní stránka http://www.cd.cz i dnes).
Prosím o sdělení, proč v situaci, kdy žádné vlaky do zahraničí nejedou a nejspíš hned tak nepojedou, jsou na hlavní stránce http://www.cd.cz soustavně nabízeny levné jízdenky do zahraničí, které se ve skutečnosti nedají ani koupit, ani použít.
Děkuji za pochopení.

(See attached file: Web_CD_20200326a.jpg)(See attached file: Web_CD_20200326b.jpg)

Přestože od té doby uplynulo již více než 30 dní, dosud jsem neobdržel žádnou odpověď. Zřejmě Obálkové centrum ČD je v karanténě.
Milan_Z

Příspěvek od Milan_Z »

pavel.juza píše:Dne 9. 4. 2020 jsem poslal Obálce následující podání:

Dobrý den,
na hlavní stránce ČD na adrese http://www.cd.cz se pravidelně objevuje nabídka "Nejlevnější jízdenky", kde jsou nabídky levných jízdenek do zahraničních evropských měst; pravděpodobně jde o nabídku "Včasná jízdenka Evropa".
(Ukázka v příloze číslo 1)
Avšak když se na tuto nabídku klikne, objeví se formulář pro nákup jízdenek, avšak u dotyčné zahraniční stanice je červené upozornění "chybně zadaná nebo neexistující stanice". Což je pochopitelné, když žádné spoje do zahraničí nejedou.
(Příloha č. 2)
(Obě přílohy jsou pořízeny již 26. března, ale naprosto stejně vypadá hlavní stránka http://www.cd.cz i dnes).
Prosím o sdělení, proč v situaci, kdy žádné vlaky do zahraničí nejedou a nejspíš hned tak nepojedou, jsou na hlavní stránce http://www.cd.cz soustavně nabízeny levné jízdenky do zahraničí, které se ve skutečnosti nedají ani koupit, ani použít.
Děkuji za pochopení.

(See attached file: Web_CD_20200326a.jpg)(See attached file: Web_CD_20200326b.jpg)

Přestože od té doby uplynulo již více než 30 dní, dosud jsem neobdržel žádnou odpověď. Zřejmě Obálkové centrum ČD je v karanténě.

Pochopte, že mají spoustu starostí s kovidem a nemají čas na nějaký vlaky.
Odpovědět